  • B32561J6224J000
B32561J6224J000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6224J000
HK JDW NO:
3410-B32561J6224J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 14285
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6224J000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    6.6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    8.5mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    6.6mm