  • B32561J1684K000
B32561J1684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J1684K000
HK JDW NO:
3410-B32561J1684K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32561J1684K000
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32561J1684K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    6.3mm
  • Length
    11.5mm