  • B32560J8152J000
B32560J8152J000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J8152J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J8152J000
Description:
1.5nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 400V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J8152J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Height
    5.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.5mm