  • B32560J3473K
B32560J3473K
advertisement
Manufacturer No:
B32560J3473K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32560J3473K
Description:
47nF Film Capacitor 10% DIP Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J3473K
    DIP
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
    500 μm
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    5.207mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    2.4892mm