  • B32537B3105K
B32537B3105K
advertisement
Manufacturer No:
B32537B3105K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32537B3105K
Datasheet:
B32537B3105K
Description:
B32537 1μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC 90V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32537B3105K
    Select All
  • Mounting Type
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32537
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.461Diax0.827L 11.70mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    90V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V