  • B32529D5335J189
B32529D5335J189
advertisement
Manufacturer No:
B32529D5335J189
HK JDW NO:
3410-B32529D5335J189
Description:
B32529(50V,5MM) 3.3μF Film Capacitor Radial POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32529D5335J189
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Series
    B32529(50V,5MM)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 32
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    3131
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    32V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    13mm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    7.8mm