  • B32529C824K
B32529C824K
advertisement
Manufacturer No:
B32529C824K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C824K
Description:
820nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C824K
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm