  • B32529C8103K289
B32529C8103K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C8103K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C8103K289
Datasheet:
B32529C8103K289
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 400V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 1108
Step5Bar-code shipping tag
B32529C8103K289
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    10.0076mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%