  • B32529C6562K289
B32529C6562K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6562K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C6562K289
Datasheet:
B32529C6562K289
Description:
5.6nF Film Capacitor 10% Radial Radial 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6562K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm