  • B32529C3683K
B32529C3683K
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3683K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C3683K
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3683K
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    9.4996mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.4958mm