  • B32529C3103J189
B32529C3103J189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3103J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3103J189
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 8464
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3103J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    250V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.5mm