  • B32529C223K189
B32529C223K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C223K189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C223K189
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial Radial 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Quantity:
In Stock : 5797
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C223K189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.4892mm