  • B32529C122K289
B32529C122K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C122K289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C122K289
Description:
1.2nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32529C122K289
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V