  • B32529C0334K189
B32529C0334K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0334K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C0334K189
Package:
Radial
Datasheet:
B32529C0334K189
Description:
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.2 X 3 X 6.5mm) Radial 5mm 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0334K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32529
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.118W 7.30mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm