  • B32529C0152K189
B32529C0152K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0152K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C0152K189
Datasheet:
Description:
1.5nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 14228
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0152K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Length
    7.2mm