  • B32529C0102K289
B32529C0102K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0102K289
HK JDW NO:
3410-B32529C0102K289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 7240
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0102K289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Length
    7.2mm