  • B32523Q6684M289
B32523Q6684M289
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q6684M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q6684M289
Package:
Datasheet:
B32523Q6684M289
Description:
680nF Film Capacitor POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q6684M289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.5mm