  • B32522D8104K
B32522D8104K
advertisement
Manufacturer No:
B32522D8104K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32522D8104K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522D8104K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm