  • B32522C3334K189
B32522C3334K189
advertisement
Manufacturer No:
B32522C3334K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522C3334K189
Datasheet:
B32522C3334K189
Purchasing and Inquiry
B32522C3334K189 Overview
To work properly, systems need a rated (DC) voltage of 250V.Its lead spacing is 0.591 15.00mm.Powering systems requires an internal rated (AC) voltage (URac) of 160V.Devices with a -55°C~125°C temperature capability can be operated.
B32522C3334K189 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 250V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 160V
B32522C3334K189 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32522C3334K189 applications of film capacitors.
  • Satellite TV
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • TV and monitor sets
  • Switch mode power supplies
  • Filters
  • Lighting
  • Snubbering
  • Test and measuring equipment
  • Bypassing
  • Battery management system
Step5Bar-code shipping tag
B32522C3334K189
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32522
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm