  • B32522C3105J289
B32522C3105J289
advertisement
Manufacturer No:
B32522C3105J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C3105J289
Description:
1μF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C3105J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    14.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm