  • B32522C225J
B32522C225J
advertisement
Manufacturer No:
B32522C225J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C225J
Datasheet:
B32522C225J
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C225J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.0038mm