  • B32521C3474K289
B32521C3474K289
advertisement
Manufacturer No:
B32521C3474K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C3474K289
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521C3474K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5.9944mm