  • B32521C3224K
B32521C3224K
advertisement
Manufacturer No:
B32521C3224K
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32521C3224K
Description:
B32521C3224K datasheet pdf and Film Capacitors product details from EPCOS stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
B32521C3224K Overview
B32521C3224K Features
B32521C3224K Applications
There are a lot of EPCOS B32521C3224K applications of film capacitors.
  • Mobile communications
  • Audio/video equipment
  • Satellite TV
  • RFI for automotive
  • TV and monitor sets
  • Electronic ballasts
  • Filtering
  • Industrial and automotive inverters
  • Coupling, decoupling
  • Snubbering
Step5Bar-code shipping tag
B32521C3224K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Pitch
    10mm
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    250V
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm