  • B32521C1104K
B32521C1104K
advertisement
Manufacturer No:
B32521C1104K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C1104K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 701
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32521C1104K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Pitch
    10mm
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm