  • B32520C6333K
B32520C6333K
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6333K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6333K
Description:
33nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6333K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    10mm