  • B32520C6102J189
B32520C6102J189
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6102J189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32520C6102J189
Datasheet:
B32520C6102J189
Description:
B32520 1000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6102J189
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32520
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.098W 10.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    3910
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length On Request
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    10mm
  • Width
    2.5mm