  • B32520C335K
B32520C335K
advertisement
Manufacturer No:
B32520C335K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C335K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.493mm