  • B32520C3104J
B32520C3104J
advertisement
Manufacturer No:
B32520C3104J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C3104J
Datasheet:
B32520C3104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 1185
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32520C3104J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm