  • B32520C225K
B32520C225K
advertisement
Manufacturer No:
B32520C225K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520C225K
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C225K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Material
    PVC, Resin
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Pitch
    7.5mm
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.9944mm