  • B32520C1474K
B32520C1474K
advertisement
Manufacturer No:
B32520C1474K
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32520C1474K
Datasheet:
B32520C1474K
Description:
Film Capacitors 0.47uF 100volts 10%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32520C1474K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Pitch
    7.5mm
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    2.35GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    100V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    10.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5mm