  • B32520C1124J289
B32520C1124J289
advertisement
Manufacturer No:
B32520C1124J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32520C1124J289
Datasheet:
B32520C1124J289
Description:
B32520 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32520C1124J289
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32520
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm