  • B32520C1104J
B32520C1104J
advertisement
Manufacturer No:
B32520C1104J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32520C1104J
Datasheet:
B32520C1104J
Description:
CAPACITOR POLY FILM 0.1UF, 100V, 5%, RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32520C1104J
    Select All
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    B32520
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.098W 10.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%