  • B32520C0225J000
B32520C0225J000
advertisement
Manufacturer No:
B32520C0225J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C0225J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 1739
Step5Bar-code shipping tag
B32520C0225J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    12mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    6mm