  • B32520C0224K189
B32520C0224K189
advertisement
Manufacturer No:
B32520C0224K189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520C0224K189
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C0224K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    7mm
  • Length
    10mm
  • Width
    2.5mm