  • B32371A2207J050
B32371A2207J050
advertisement
Manufacturer No:
B32371A2207J050
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32371A2207J050
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B32371A2207J050
Description:
FilterCap™ B3237x 200μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Threaded, Male 675V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1809
Step5Bar-code shipping tag
B32371A2207J050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FilterCap™ B3237x
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Threaded, Male
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    200μF
  • Voltage - Rated DC
    675V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    5.315 135.00mm