  • B32332I6306J080
B32332I6306J080
advertisement
Manufacturer No:
B32332I6306J080
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32332I6306J080
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B32332I6306J080
Description:
B32332 30μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32332I6306J080
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32332
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Disconnect
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Height Seated (Max)
    3.780 96.00mm