  • B32231D8334K000
B32231D8334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32231D8334K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32231D8334K000
Datasheet:
B32231D8334K000
Description:
B32231 0.33μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Step5Bar-code shipping tag
B32231D8334K000
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32231
  • Size / Dimension
    0.512W 0.315 Tx1.063L 13.00mm 8.00mmx27.00mm
  • Tolerance
    ±10%