  • B32026B3564M
B32026B3564M
advertisement
Manufacturer No:
B32026B3564M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32026B3564M
Description:
560nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 1.5kV-DC 300V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32026B3564M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • Height Seated (Max)
    28.4988mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    16.002mm