  • B32022A3103K000
B32022A3103K000
advertisement
Manufacturer No:
B32022A3103K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32022A3103K000
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial 1.5kV-DC 300V-AC
Quantity:
In Stock : 12180
Step5Bar-code shipping tag
B32022A3103K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    10.5mm