  • B32021A3472M289
B32021A3472M289
advertisement
Manufacturer No:
B32021A3472M289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32021A3472M289
Datasheet:
B32021A3472M289
Description:
Y capacitor 4.7 nF 300 VAC, B32021A3472M289, EPCOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32021A3472M289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm