  • B25838L8106K4
B25838L8106K4
advertisement
Manufacturer No:
B25838L8106K4
HK JDW NO:
258-B25838L8106K4
Datasheet:
B25838L8106K4
Description:
B25838 10μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Male 1100V 1.1kV-AC
Step5Bar-code shipping tag
B25838L8106K4
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B25838
  • Size / Dimension
    3.118Dia 79.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Damping
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated AC
    1100V 1.1kV
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    7.638 194.00mm