  • B25835M0334K007
B25835M0334K007
advertisement
Manufacturer No:
B25835M0334K007
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25835M0334K007
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
B25835(AC 1.4KV) 330nF Film Capacitor 10% Aluminum Screw 1.4kV-AC PLASTIC
Step5Bar-code shipping tag
B25835M0334K007
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Dielectric Material
    PLASTIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25835(AC 1.4KV)
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.4kV
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 1400, STANDARD: IEC 1071-1/2
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    1.4kV
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    1400V
  • Diameter
    25mm
  • Length
    95mm