  • B25834D3686K4
B25834D3686K4
advertisement
Manufacturer No:
B25834D3686K4
HK JDW NO:
258-B25834D3686K4
Datasheet:
B25834D3686K4
Description:
B25834 68μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Male 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25834D3686K4
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B25834
  • Size / Dimension
    3.909Dia 99.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Commutating; Damping
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    4.094 104.00mm