  • B25834D1156K4
B25834D1156K4
advertisement
Manufacturer No:
B25834D1156K4
HK JDW NO:
258-B25834D1156K4
Datasheet:
B25834D1156K4
Description:
B25834 15μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Male 1700V 1.7kV-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25834D1156K4
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B25834
  • Size / Dimension
    3.516Dia 89.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Commutating; Damping
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated AC
    1700V 1.7kV
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    9.764 248.00mm