  • B25832F4405K1
B25832F4405K1
advertisement
Manufacturer No:
B25832F4405K1
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25832F4405K1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4μF Film Capacitor 10% Radial Quick Connect 640V-AC Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25832F4405K1
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated AC
    640V
  • Height
    80mm
  • Height Seated (Max)
    80.01mm