  • B25832B4256K1
B25832B4256K1
advertisement
Manufacturer No:
B25832B4256K1
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B25832B4256K1
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
B25832 25μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 640V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B25832B4256K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25832
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated AC
    640V
  • Lead Spacing
    0.315 8.00mm