  • AX7DBF3-915.0000C
AX7DBF3-915.0000C
advertisement
Manufacturer No:
AX7DBF3-915.0000C
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AX7DBF3-915.0000C
Package:
8-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AX7DBF3-915.0000C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ClearClock™ AX7
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    915MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    70mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    915MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    65mA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm