  • ASEMB-50.000MHZ-LC-T
ASEMB-50.000MHZ-LC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMB-50.000MHZ-LC-T
HK JDW NO:
5-ASEMB-50.000MHZ-LC-T
Description:
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEMB-50.000MHZ-LC-T
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    16mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Voltage
    4V
  • Min Supply Voltage
    -300mV
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    16mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm