  • AX5MAF1-1050.0000C
AX5MAF1-1050.0000C
advertisement
Manufacturer No:
AX5MAF1-1050.0000C
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AX5MAF1-1050.0000C
Package:
8-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AX5MAF1-1050.0000C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ClearClock™ AX5
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    1.05GHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CML
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    85mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm