  • AWSCR-3.58CP-T
AWSCR-3.58CP-T
advertisement
Manufacturer No:
AWSCR-3.58CP-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AWSCR-3.58CP-T
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
AWSCR-3.58CP-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWSCR-3.58CP-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AWSCR-CP
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.118W 6.00mmx3.00mm
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Capacitance
    30pF
  • Frequency
    3.58MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Impedance
    30Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.071 1.80mm